top of page

Madre's Story

Freshness In
Every Bite

Vyvážená strava plná rostlin nás nabije energií a dodá tělu živiny potřebné k plnohodnotnému životu. Taková strava působí protizánětlivě a tedy snižuje risk značného množství chorob. Potřeba živočišných produktů k zdravému životnímu stylu je mylnou představou dnešní doby. Rostliny nám totiž poskytují všechny živiny potřebné k životu, a to navíc s nespočtem výhod. Mezi prokázané přínosy patří například snížení rizika kardiovaskulárních onemocnění, obezity, vysokého krevního tlaku, cukrovky 2. typu a snížení úmrtnosti na nepřenosné nemoci související se stravou.
Čím více barev je na našem talíři, tím lépe pro nás - příjmem barevných jídel se ujistíme, že získáváme dostatečné množství různorodých živin. 

Nejen naše tělo, ale také matička země si tak oddechne. Živočišná výroba totiž přikládá globálnímu oteplování do kamen mnohem více, než by si člověk mohl myslet. Maso a mléčné výrobky obecně vyžadují více zdrojů a způsobují vyšší emise než rostlinné ingredience a alternativy. Chov zvířat za hospodářskými účely stojí za vypouštěním obrovského množství emisí metanu do ovzduší. Velmi neudržitelná je také živočišná produkce z důvodu spotřeby vody - na výrobu jednoho hamburgeru je totiž potřeba stejné množství vody, které spotřebujeme za dva měsíce sprchování.

Zvýšením příjmu rostlinné stravy, a tedy snížením té živočišné, také omezíme muka nespočtu zvířat, která prožívají svůj krátký a bolestivý život pro lidské uspokojení.
Pro někoho může být obtížné nahradit určitá jídla těmi rostlinnými, a proto je tady Chutnej - ukážeme ti, že to jde zdravě a chutně. Přijď k nám takové jídlo ochutnat. My ho pro tebe připravíme zdravě, chutně a navíc eticky a s láskou. <3

The Authentic
Mexican Taste

I'm a paragraph. Click here to add your own text and edit me. It's easy. Just click “Edit Text” or double click me to add your own content and make changes to the font. Feel free to drag and drop me anywhere you like on your page.

I'm a great place for you to tell a story and let your users know a little more about you.

Made to Order &
Delivered at Your Door

I'm a paragraph. Click here to add your own text and edit me. It's easy. Just click “Edit Text” or double click me to add your own content and make changes to the font. Feel free to drag and drop me anywhere you like on your page. I'm a great place for you to tell a story and let your users know a little more about you.

bottom of page