Ondra a jeho Kytky k sežrání

Není žádným tajemstvím, že jsme pyšní na naší veganskou pizzu a kam jsme ji dostali za ten čas co ji děláme. Je ale důležité a namístě říct, že náš kámoš Ondra je toho velkou součástí! Právě on nám pomohl při vývoji našeho receptu, který vám tak chutná!

 

Ondra je kluk, který se po deseti letech v Kanadě, Irsku a Novém Zélandu vrátil do Čech a se svými zkušenostmi začal pracovat na veganských sýrech, kterým říká rýSy. My používáme jeho rýSy v našich jídlech každý den. Před jeho produktama jsme používali různé dodavatele, ale jednoduše jsme nebyli spokojení a pak jsme potkali Ondru, který nám nejen pomohl s vývojem naší receptury, ale vyvinul rýS na pizzu, který splňuje naše požadavky! No není to splněný sen?

Během jeho pobytu v Kanadě, měl času nazbyt a tak si začal hrát s recepty a  testovat. Tím se dostal náhodou k výrobě veganských sýrů. Prostě a jednoduše testoval různé chutě a co by jak mohlo fungovat dohromady. Ondra studoval gastro a také v něm pracuje celý život, takže experimentovat v kuchyni pro něj nebylo nic cizího.

Po návratu do Čech nastoupil do nové práce a k tomu bokem dělal rýSy. Ale poptávka se postupně zvýšila a teď už se dva roky věnuje jen rýSům. Každý jednotlivý kus sám vyrábí a balí v Praze na Žižkově.

Ondrovy produkty jsou v základu převážně ořechové jako je mandlová ricotta a kešu rýS, ale dělá také rýSmezán z cizrny nebo rýžovou mozzarellu, kterou právě používáme v Chutnej na našich pizzách. A pokud toužíte po něčem víc hospodském, tak vás určitě nezklamou jeho nakládané rýSy v oleji, které jsou skvělé s chlebem a pivem.

Určitě vám doporučujeme ochutnat Ondrovy rýSy pokud se tak ještě nestalo. Koupit je můžete buď přímo v Chutnej na pobočce i online, na webovkách Kytek k sežrání, na Rohlíku nebo v lokálních zdravých výživách po celé České republice. Seznam prodejen najdete zde. Tak neváhejte a kupujte, protože jeho rýSy jsou senzační! 😉👌