Ondra a jeho Kytky k sežrání

Není žádným tajemstvím, že jsme pyšní na naší veganskou pizzu a kam jsme ji dostali za ten čas co ji děláme. Je ale důležité a namístě říct, že náš kámoš Ondra je toho velkou součástí! Právě on nám pomohl při vývoji našeho receptu, který vám tak chutná!

 

Ondra je kluk, který se po deseti letech v Kanadě, Irsku a Novém Zélandu vrátil do Čech a se svými zkušenostmi začal pracovat na veganských sýrech, kterým říká rýSy. My používáme jeho rýSy v našich jídlech každý den. Před jeho produktama jsme používali různé dodavatele, ale jednoduše jsme nebyli spokojení a pak jsme potkali Ondru, který nám nejen pomohl s vývojem naší receptury, ale vyvinul rýS na pizzu, který splňuje naše požadavky! No není to splněný sen?

Během jeho pobytu v Kanadě, měl času nazbyt a tak si začal hrát s recepty a  testovat. Tím se dostal náhodou k výrobě veganských sýrů. Prostě a jednoduše testoval různé chutě a co by jak mohlo fungovat dohromady. Ondra studoval gastro a také v něm pracuje celý život, takže experimentovat v kuchyni pro něj nebylo nic cizího.

Po návratu do Čech nastoupil do nové práce a k tomu bokem dělal rýSy. Ale poptávka se postupně zvýšila a teď už se dva roky věnuje jen rýSům. Každý jednotlivý kus sám vyrábí a balí v Praze na Žižkově.

Ondrovy produkty jsou v základu převážně ořechové jako je mandlová ricotta a kešu rýS, ale dělá také rýSmezán z cizrny nebo rýžovou mozzarellu, kterou právě používáme v Chutnej na našich pizzách. A pokud toužíte po něčem víc hospodském, tak vás určitě nezklamou jeho nakládané rýSy v oleji, které jsou skvělé s chlebem a pivem.

Určitě vám doporučujeme ochutnat Ondrovy rýSy pokud se tak ještě nestalo. Koupit je můžete buď přímo v Chutnej na pobočce i online, na webovkách Kytek k sežrání, na Rohlíku nebo v lokálních zdravých výživách po celé České republice. Seznam prodejen najdete zde. Tak neváhejte a kupujte, protože jeho rýSy jsou senzační! 😉👌

BRUNCH MENU LETNÁ CZ
BRUNCH MENU LETNÁ CZ
BRUNCH MENU LETNÁ CZ
BRUNCH MENU LETNÁ CZ
BRUNCH MENU LETNÁ AJ
BRUNCH MENU LETNÁ AJ
BRUNCH MENU LETNÁ AJ
BRUNCH MENU LETNÁ AJ