23.11. Jungle talks: Kdopak by se Konga bál

Přijďte na jungle talks: Kdopak by se Konga bál s Veronikou a Ondrou 23.11. od 19:00h v Chutnej.

Okusíte, jaké to je žít v nehostinném pralese více než měsíc spolu se vzácnými druhy zvířat. Povídání o dvou cestách do srdce Konga s interaktivním kvízem, překvapením, společnou diskuzí a promítáním záběrů z terénu vám otevře dveře do úchvatného světa Afriky.
Veronika Čermák Macková – herečka, milovnice zvířat, nadšenkyně v oblasti ochrany životního prostředí, podporovatelka projektů na ochranu biodiverzity
Ondra Peč – začínající primatolog a ochranář, věnující se především problematice Wildlife crime a nelegálním obchodem se zvířaty. Kromě afrických aktivit se věnuje i státní ochraně přírody, spolupracuje s Interpolem a snaží se tak zajistit lepší budoucnost světové biodiverzity.

Společně vám poví i o tom, jak probíhají přípravy na měsíc a půl dlouhou expedici, co všechno se může pokazit, jak těžké je přežívat nejen v pralese ale i na savanách a proč jsou naše představy o Africe kolikrát zcela mylné.
Řeč bude také o nebezpečných pytlácích, smrtících nemocech, nepředvídatelném počasí ale i slonech, gorilách, luskounech atd…