DOMINIK ZEZULA, JAKUB KÖNIG X CHUTNEJ KONCERT

Doraž na další z koncertu ve sklepním prostoru Chutnej. Po roce se do Chutnej vrací Dominik Zezula, kterého můžete znát z kapel Post-hudba a Děti mezi reprákama. K němu se připojí další velmi výrazná osobnost české hudební alternativní scény, Jakub König (Kittchen, Zvíře jménem podzim, Obří broskev).
Přijďte si poslechnout sólové vystoupení těchto písničkářů, kteří do svého setu rádi zařazují písničky ze svých současných i minulých projektů
Dominik Zezula
Dominik Zezula je aktivní na pražské alternativní hudební scéně jako frontman elektropopové kapely Post-Hudba a indie folkového projektu Děti mezi reprákama. Kromě toho je také skladatelem, textařem, zpěvákem a hudebním producentem.
Má za sebou deset vydání alb a publikoval básnickou sbírku s názvem „Hory jsou daleko ale my jsme tady“, která vyšla v nakladatelství Jana Těsnohlídka.
Vedle uměleckého snažení se věnuje také psaní scénické hudby. Mimo toho má zájem o taktickou analýzu mezinárodních fotbalových zápasů a vede týdenní podcast s názvem „Stárnoucí mileniálové“ spolu s Michalem Zlatkovským. Je rovněž nadšeným zeměpisným a jazykovým nadšencem.
Jakub König
Písničkář Jakub König pochází z České Lípy, kde v roce 1994 založil kapelu Obří broskev. Ta za téměř 17 let své existence vydala tři alba a pak v tichosti usnula.
V roce 2011 se k životu probudil maskovaný kuchař KITTCHEN. Původně písničkářský projekt se postupně rozrostl na plnohodnotnou kapelu, oceňovanou kritiky i posluchači. Druhé ze čtyř alb, RADIO, získalo v roce 2013 cenu Anděl.
V roce 2016 inicioval König vznik kapely Zvíře jménem Podzim, složené z výrazných osobností tuzemské alternativní scény. Kapela se rychle stala vyhledávanou koncertní událostí a její druhé album, ZÁŘÍ, získalo v roce 2019 hned dvě Ceny Anděl.
Na sólových koncertech tak Jakub König čerpá z repertoáru všech tří kapel. Ať už se jedná o klasické “písničkářské” hraní s akustickou kytarou, ambientní set plný převalujících se hlukových stěn, minimalistickou elektroniku nebo mix improvizace a čtení z některé z knih.
Potichu i nahlas. Temně i s něhou. Podle místa, času i atmosféry.
Vstupenky lze zakoupit v předprodeji na Goout.
Kapacita omezená.